Topu belediyelere atan Bakan Pakdemirli’ye CHP’den sert tepki

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangınlarla ilgili “Benim son 5 günlük bilançoda gördüğüm, orman teşkilatı yerleşim yerlerini korumaktan ...


Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangınlarla ilgili “Benim son 5 günlük bilançoda gördüğüm, orman teşkilatı yerleşim yerlerini korumaktan, birinci derecede aslında sorumluluk belediyelerdedir, ormanların yanmasına müsaade etmek zorunda kaldık” açıklaması yapmıştı.

“SORUMLULUKTAN KAÇIYORSUNUZ”

Pakdemirli’nin kelamlarına CHP’den reaksiyonlar geldi. CHP Genel Lider Yardımcısı Onursal Adıgüzel, Pakdemirli’nin bu açıklamayla ‘sorumluluktan kaçtığını’ savundu ve şöyle dedi:

* Misyonunuzu bilmiyorsanız öğrenmek için çok geç kaldınız. Türkiye’deki tüm ormanların sorumluluğu bakanlığınızdadır. Bakanlık olarak ne yaptınız?

* Belediyelerimizin gösterdiği özveriyi ve ciddiyeti sorumluluğunuz olan bahislerde siz de göstermiş olsaydınız şu an bu kadar ormanımız yanmış olmazdı.

* Mesela Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yangın söndürme uçağı olmaması olağan midir? Neden bir yatırım yapmadınız? Kim engelledi?

“BELEDİYELERİ SUÇLUYOR”

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da Pakdemirli’ye sert reaksiyon gösterdi. Özkan, “Beceriksiz. Artık de belediyeleri suçluyor. Ormanların cayır cayır yanmasını önleyemedi. Önlemsiz, plansız ve cahilce davrandı tedbir almadı. Alınan tedbirleri yok etti artık belediyelerimize laf ediyor. Haydi oradan!” sözlerini kullandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir