Trabzon Havalimanı’nda pist çatladı, uçuşlar iptal edildi

Türkiye’nin en kıymetli havalimanları ortasında yer alan Trabzon Havalimanı'nın yeni yapılan pistinde akşam saatlerinde çatlak olduğu tespit ...


Türkiye’nin en kıymetli havalimanları ortasında yer alan Trabzon Havalimanı’nın yeni yapılan pistinde akşam saatlerinde çatlak olduğu tespit edildi.

Çatlama nedeniyle havalimanı uçuş trafiğine kapatılarak tamir çalışması başlatıldı.

UÇUŞLAR İPTAL EDİLDİ

Tedbir hedefli iptal edilen uçuşlar nedeniyle vatandaşlar havalimanında yoğunluk oluştururken, Trabzon Havalimanı’na inemeyen 3 uçak Ordu-Giresun Havalimanı’na yönlendirildi.

Birtakım yolcular otobüslerle Ordu-Giresun Havalimanı’na taşındı.


“HERKES MAĞDUR OLDU”

Havalimanında uçuşların açılmasını bekleyen yolculardan Nisanur Ertaş, “20.35’te uçuşumuz vardı. Kimse yardımcı olmuyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Birinci evvel pistin ışıklarından ötürü uçuşların iptal olduğunu söylediler. Sonra hava durumu dediler. Herkes mağdur oldu” dedi.

“ÇÖZÜM BULMALARI GEREKİYOR”

Arkadaşı ile birlikte İstanbul’a gitmek isteyen lakin uçuşların iptal edilmesi nedeniyle mağdur olan hemşire Ecem Yılmaz ise, “Bir yıldır Covid-19 ile uğraşıyorduk. Zorla müsaade aldım. Orta bulduğumuz için tatile gidelim, dedik. İstanbul’a gidecektik. Uçuşumuz iptal oldu. Çok mağduruz kimse yardımcı olmuyor. Kimi ışık arızası kimi çatlak, diyor. Tahlil bulmaları gerekiyor” halinde konuştu.


“KİMSE BİLGİ VERMEDİ”

Murat Özkan da, biletinin yarına ertelendiğini lisana getirerek, “Pistle ilgili bir düşünce varmış ancak kimse bilgi vermedi. Ankara aktarmalı Gaziantep’e gidecektim lakin bileti yarına ertelediler. Mağdur olduk” tabirlerini kullandı.

Öte yandan, Trabzon Havalimanı pist bakımı nedeniyle 23 Nisan 2020 tarihinde uçuşlara kapatılmıştı. Pistin eski asfalt söküm süreçlerinin akabinde yeni asfalt katlarının döküm süreci gerçekleşmişti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir