Tuğba Özay’dan suç duyurusu

8 gündür Antalya'nın Manavgat ilçesinde süren yangınla ilgili çektiği görüntüyle gündeme gelen Tuğba Özay,  avukatı Edip Lider ile Çağlayan'daki ...


8 gündür Antalya’nın Manavgat ilçesinde süren yangınla ilgili çektiği görüntüyle gündeme gelen Tuğba Özay,  avukatı Edip Lider ile Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek, yaptıkları haber nedeniyle Yeni Akit gazetesi hakkında kabahat duyurusunda bulundu.

Özay, daha sonra adliye önünde basın açıklaması yaptı. Özay, “Çok büyük bir acı hepimiz için. Vatanını seven her yurttaş üzere, hele bir de o bölgenin insanı olarak kendimi çok yorgun, üzgün hissediyorum. Ülkenin gündemi bu kadar sıcakken açıkçası bir de kendimle ilgili gündem olmuş olmaktan ötürü da büyük utanç duyuyorum.” dedi.

“HER AĞACINI, ÇİÇEĞİNİ SULADIĞIM BAHÇELERİM GİTTİ”

Felç geçirmekten kendisini hekimlerin kurtardığını belirten Tuğba Özay, “Bir yandan hakkımda yapılan linç kampanyasıyla uğraş etmek inanılır üzere değil ya? Felç olsaydım daha mı keyifli olacaktınız arkadaşlar? Allah korudu. Benim her gün ağacını, çiçeğini suladığım o bahçelerim gitti. Beşerler meskeni yanmamış ki diyor, inanılır üzere değil. Ben o gün felç geçiriyordum. Hala daha kollarım mor. Ben hiç kimseye palavra söylemedim. Beni hekimlerimiz kurtardı.” dedi.

Bütün gün hastanede müşahade altında olduğunu, yangının gelmesiyle hastanenin tahliye edildiğini anlatan Özay, yardımcısının çiftliğinin içindeki elektrik direklerinin devrilmesiyle çıkan sesten meskenin patladığını sandığını bunu kendisine haber verince de canlı yayında hudut krizi geçirdiğini belirtti.

Özay, açılışı iptal etmek istediğini söylediğini lakin “Hayat devam ediyor” denilerek teklifinin reddedildiğini de anlattı.

“GEÇMİŞ OLSUN DENİLECEĞİ YERDE BANA VURULUYOR”

Özay, “Bugün toplumsal medyaya tabiatın kızı yazdığınızda bile yalnızca benim fotoğraflarım çıkar. Bu kadar iftira, bu kadar palavranın, bu kadar olmadığım şeylerin içinde olmuş üzere gösterilmek yordu arkadaşlar. O kadar hoş şeyler yapıyorum manşetlere taşımıyorsunuz, bu kadar mağduriyetimiz var, bunda da geçmiş olsun denileceği yerde, daha empatiyle yaklaşılacağı yerde yeniden ben suçlanıyorum, tekrar bana vuruluyor. Herkesi Allah’a havale ediyorum.” dedi.

Avukatı Edip Başkan ise haberin “insanlık ismine utanç verici olduğunu, kamuoyunu aydınlatıcı hiç özelliği olmadığını ve haber niteliği taşımadığını” belirterek hata içerdiğini söyledi.

Lider, “halkı kin ve nefrete tahrik edici formda haberler yapmak, hakaret ve bayana şiddet içeren bir suç” olduğunu düşünerek, kabahat duyurusunda bulunduklarını belirtti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir