Tunus Cumhurbaşkanı Said geri adım atmıyor: Dürüst olanlar dışında diyalog yok

Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, 25 Temmuz'da aldığı kararlara dair açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Said, Tarım Bakanlığı’na bağlı Tahıl ...


Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, 25 Temmuz’da aldığı kararlara dair açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Said, Tarım Bakanlığı’na bağlı Tahıl Divanı Genel Müdürü Bashir Al Kathiri ile bir ortaya geldi. Görüşmede açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Said, hak ve özgürlüklerin ihlal edilmeyeceğini, “dürüst ve kararlı olanlar dışında” diyaloğu reddedeceğini tabir etti.

Cumhurbaşkanı Said, kimsenin görüşünden ötürü tutuklanmayacağını belirterek, Meclis’in yetkilerini dondurma ve yürütme yetkisini üstlenme kararından geri dönüşün olmadığını açıkladı.

‘TARİH YAZACAK BEŞERLER VAR’

Tunusluların geçim kaynaklarına ziyan verilmesine yer olmadığını tabir eden Said, vatandaşların geçimini bozmaya yahut tarlaları ve ormanları yakmaya çalışan herkese yasanın uygulanacağını vurguladı. Cumhurbaşkanı Said, “Devletin her yerinde Tunus için yeni bir tarih yazacak özgür ve onurlu beşerler var” dedi.

Tunus, Cumhurbaşkanı Said’in 25 Temmuz’da Tunus Başbakanı Hişam El-Meşişi’yi vazifeden alma ve meclisin yetkilerini 30 gün boyunca dondurma kararından bu yana önemli bir siyasi kriz yaşıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir