Türkiye Bankalar Birliği’nden sel felaketinden etkilenen banka müşterileri için tavsiye kararı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Bartın, Kastamonu ve Sinop vilayetlerimizdeki sel felaketinden etkilenen banka müşterilerine yönelik alınan idare ...


Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Bartın, Kastamonu ve Sinop vilayetlerimizdeki sel felaketinden etkilenen banka müşterilerine yönelik alınan idare şurası kararına ait açıklama yaptı. Açıklamada sel bölgesindeki banka müşterilerinin talepleri halinde bankalara olan borçlarının ödenmesinde, ertelenmesinde ve/veya kendilerine finansman imkanları sağlanmasında gerekli kolaylıkların gösterilmesi konusunda üyelerimize tavsiyede bulunulmasına karar verildiği bildirildi.

BORÇLARIN ERTELENMESİNE AİT TAVSİYEDE BULUNULDU

Açıklamada şu sözler yer aldı:

“Birliğimiz idare şurasının 16 Ağustos 2021 tarihli toplantısında, afet bölgesinde yaşanan türlü sıkıntıların hafifletilmesine katkıda bulunulması, bankacılık hizmetlerinin kesintisiz olarak sürdürülmesi ve bölgenin muhtaçlık duyabileceği takviyenin sağlanması hususları görüşülmüştür. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile eşgüdüm halinde bankalar tarafından alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar değerlendirilmiştir.

İdare heyetimiz tarafından, felaketin bölge iktisadında yol açtığı olumsuz tesirlere maruz kalan, ödeme imkânları olumsuz etkilenen müşterilerin talepleri halinde bankalara olan borçlarının ödenmesinde, ertelenmesinde ve/veya kendilerine finansman imkanları sağlanmasında gerekli kolaylıkların gösterilmesi konusunda üyelerimize tavsiyede bulunulmasına; zorlayıcı halin yaşandığı mahalde ikâmetgahı/işyeri adresi yahut şubede hesabı bulunan müşterilerin kredi risk, kredi ödeme, senet ve çek süreçlerine ait bildirimlerinin, Risk Merkezi zorlayan hal düzenlemesi çerçevesinde yapılması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi için Risk Merkezi Üyelerinin bilgilendirilmesine karar verilmiştir.

Müşterilerimiz sel felaketinden etkilendiklerini kanıtlayan dokümanlarla bankaları ile temasa geçebilirler.” (İHA)


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir