Ülke, sıfır denetimli bu sistemle dörtnala felakete koşuyor

Demokrat Parti Genel Lideri ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Ankara'da vatandaşlarla bir ortaya geldi. Kuğulupark'ta halkın ...


Demokrat Parti Genel Lideri ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Ankara’da vatandaşlarla bir ortaya geldi. Kuğulupark’ta halkın meselelerini dinledi. Uysal, SÖZCÜ’ye “Biz Millet İttifakı’nın paydaşıyız ve bu türlü devam edeceğiz. Bu iktidar artık ülkeyi taşıyamıyor, yönetemiyor. İktidar değişikliği şart” açıklaması yaptı ve şunları söyledi:

SİSTEMATİK USULSÜZLÜK: Yolsuzluklar milletin ve ülkenin güvenliğini tehdit eder. Ulusal Güvenlik Siyaset Evrakı’na ‘Yolsuzluk’  da tehdit ögesi olarak eklenmeli. Hiçbir vakit bu kadar sistematik biçimde yöntemsiz kamu kaynakları ve imtiyazlar kullanılmadı. İşte Ankara’da gözümüzün önünde Ankapark örneği var, 750 milyon dolar hiç edildi. Ülke sınırsız yetki ve sıfır kontrollü yeni hükümet sisteminde siyasi ve iktisadi manada dörtnala felakete koşuyor.

MİLYONLAR İŞSİZ: Demokrasi ile hukuk sistemine muhtaçlık var. Bugün milyonlar işsiz ve meskene ekmek götüremez hale geldi. Pek çok kurumun bağışıklık sistemi çöktü. Covid-19 olay sayıları manipüle edildi, milletin canı ile oynandı. Enflasyon sayılarıyla oynandı, milletin bütçesinden çalındı. İnsanlarımız hem işsizliğe, açlığa mahkum ediliyor, hem de ekmeğiyle oynanıyor.

‘HAYAT HER GEÇEN GÜN DAHA DA ZORLAŞIYOR’

Süheyla Ergingil isimli emekli bir bayan, Uysal’a, “Hayat pahalılığı ile boğuşuyoruz, hayat her geçen gün daha da zorlaşıyor. Geçim meşakkati had safhada” dedi. Uysal da “Umutlu olun. Bu sistem bu türlü devam etmeyecek” cevabını verdi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir