Umre başvuruları başladı mı, ne zaman? 2021 Umre başvurusu nereden yapılır?

Tüm dünyayı tesiri altına alan koronavirüs salgını nedeniyle ülkeler, salgını önlemek ve yeni salgınların önüne geçmek emeliyle sıkı önlemler ...


Tüm dünyayı tesiri altına alan koronavirüs salgını nedeniyle ülkeler, salgını önlemek ve yeni salgınların önüne geçmek emeliyle sıkı önlemler almak zorunda kaldı.

Koronavirüs salgını hac ve umre ibadetlerini de etkilemişti. Suudi Arabistan geçen yıl olduğu üzere bu yıl da hac ibadeti için yalnızca ülkesindeki hacı adaylarını kabul etti.

İki yıldır kutsal topraklara giderek hac ibadetini gerçekleştiremeyen Müslümanlar, Kabe-i Muazzama ve Peygamber Efendimiz’e (s.a.s) duyulan özlemi umre ziyareti ile gidermek istiyor.

Bu noktada, umreye gitmek isteyenler, ”Umre müracaatları başladı mı, ne vakit başlayacak? Umre başvurusu nasıl ve nereden yapılır?” sorularına cevap arıyor.

Pekala Umre müracaatları başladı mı, kayıtlar ne vakit? 2021 Umre başvurusu nasıl, nereden yapılır? İşte ayrıntılar…

2021 UMRE MÜRACAATLARI NE VAKİT BAŞLIYOR?

Suudi Arabistan, 9 Ağustos 2021 Pazartesi gününden itibaren yurt dışından umre ziyaretleri için müracaatların alınacağını ve aylık 2 milyon umrecinin kabul edileceğini bildirdi.

Ülkenin resmi haber ajansı SPA’da yer alan habere nazaran, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakan Yardımcısı Abdulfettah Bin Süleyman, Kabe’nin de içinde bulunduğu Mescid-i Haram’ın yabancı ülkelerden umreciler ve ibadet emelli ziyaretçileri karşılamaya hazır olduğunu belirtti.

2021 UMRE BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?

Müracaatların “Eatmarna” (İtemerna) uygulaması üzerinden yapılacağını söz eden Bin Süleyman, koronavirüs önlemlerine riayet edilerek günlük 60 bin, aylık ise yaklaşık 2 milyon umrecinin kabul edileceğini kaydetti.

AŞI EVRAKI KOŞULU GEÇERLİ

Bin Süleyman, bakanlığın, umrecilerin hangi ülkelerden kabul edileceği ve sayılarının belirlenmesi konusunda yetkili makamlarla uyum içinde çalışıldığını belirtti.

Suudi Arabistan’da onaylı Kovid-19 aşılarını yaptırmış olmanın, umre yapmak, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’de ibadet etmek için ön şart olduğuna işaret eden Bin Süleyman, yurt dışından gelen umrecilerin aşı olduklarına dair evraklarının yanlarında bulunması gerektiğini kaydetti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir