Ünlü market zincirinin hindi etinde mikrop çıktı

Almanya’da bir sıhhat skandalı yaşanıyor… Ülkenin en tanınan süpermarket zincirlerinden Aldi ve Lidl’de yapılan rutin sıhhat denetimlerinde ...


Almanya’da bir sıhhat skandalı yaşanıyor… Ülkenin en tanınan süpermarket zincirlerinden Aldi ve Lidl’de yapılan rutin sıhhat denetimlerinde, satılan hindilerde mikrop çıktı.

İnsan sıhhatine ziyanlı bakterilerine karşı rutin toplu ilaç tedavisinin sonuç vermediği, bakterilerin ve tehlikeli proteinlerin giderilmesi için hayvanların yetiştirildiği ortam ile yetiştirme siyasetinin tümden değiştirilmesi gerektiği belirtildi.

Alman Etraf Yardımı (DUH) tarafından alınan örneklerin yüzde 25’inden fazlası bu durumdayken, Lidl’den alınan örneklerde ayrıyeten bilhassa antibiyotiklere dirençli tehlikeli proteinler de bulundu. Aldi ve Lidl, 2030’dan sonra 3 ve 4. derece muhafazalı sisteme geçileceğini açıklamıştı. O vakte kadar bu tıp eserlerin yeniden piyasada olacağı sanılıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir