Ünlü müzisyen Eric Clapton’dan tartışma yaratan yeni şarkı

İngiliz gitarist Eric Clapton’ın geçen hafta yayınladığı “This Has Gotta Stop” (Bu Artık Bitmeli) isimli müziği hayranları ortasında tartışma ...


İngiliz gitarist Eric Clapton’ın geçen hafta yayınladığı “This Has Gotta Stop” (Bu Artık Bitmeli) isimli müziği hayranları ortasında tartışma yarattı.

Son periyotta aşı aksisi müzikler kaydeden ve sokağa çıkma yasakları ve kısıtlama kararlarını eleştiren 76 yaşındaki Clapton’ın yeni müziği kısa bir müddette gündem oldu.

Müzikte, “Ben artık bu saçmalığı kaldıramayacağım/ Çok ileri gitti/ Benim ruhumu almak istiyorsun/ Gelip kapımı kırman gerek” denilirken müziğin devamında ise, “Bir şeylerin yanlış olduğunu biliyorum/ Kanunları yıkmaya başladığın/ Ellerimi hareket ettiremiyorum/ Ter içinde kalıyorum” deniliyor.

Müziğin direkt sokağa çıkma kısıtlamaları ve aşılara karşı olup olmadığına dair bir açıklama yapılmazken, Clapton geçen ay “aşı pasaportu zorunluluğu” getiren konser alanlarında konser vermeyeceğini söylemişti.

Clapton ayrıyeten Covid-19 aşısı olduktan sonra yan tesirlerin çok önemli olduğunu ve ikinci dozdan sonra elleri ve ayaklarında hissizlik meydana geldiğini öne sürmüştü.

Clapton’ın hayranları ise ünlü müzisyenin bu bahisteki müziğini eleştirdi. Birtakım hayranları Eric Clapton’ın İngiliz hükümetinin aşı pasaportu zaruriliği kararını eleştirmesinin yanlış olduğunu söyledi. Toplumsal medyada yazan öteki Clapton hayranları ise ünlü sanatkara takviye verdi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir