Ünlü sanatçı Ed Asner yaşamını yitirdi

ABD’li ünlü oyuncu Ed Asner dün, 91 yaşında hayatını yitirdi… Mesleği boyunca 300’den fazla üretimde yer alan ve bilhassa ABD’de The Mary Tyler ...


ABD’li ünlü oyuncu Ed Asner dün, 91 yaşında hayatını yitirdi… Mesleği boyunca 300’den fazla üretimde yer alan ve bilhassa ABD’de The Mary Tyler Moore Show’da canlandırdığı Lou Grant karakteriyle hafızalara kazınan Asner’in mevt haberini menajeri ve ailesi açıkladı.

Üç defa en düzgün yardımcı erkek oyuncu mükafatını kazanan ve iki defa de en düzgün aktör mükafatını elde eden Grant, Rich Man, Poor Man ve Roots isimli üretimlerde üstlendiği rollerle de ödül kazanmıştı.

70’li ve 80’li yaşlarında çok faal bir mesleği olan Asner, 2003 yılında Will Ferrell’ın büyük muvaffakiyet elde eden sineması Elf’te Noel Baba’yı canlandırmıştı. Asner tıpkı vakitte 2009 imali Pixar sineması Up’ta da yaşlı ve huysuz Carl Fredricksen’i seslendirmişti.

Asner son periyotta, Hollywood’un yaşlıları önemsemediğini söylemiş ve yaşlı oyunculara ilgi cazip rollerin gelmediğinden yakınmıştı. Asner ayrıyeten mesleği boyunca siyasi açıklamalar yapmış ve ABD idaresinin askeri operasyonları ve atılımlarını eleştirmişti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir