Uzay şirketi Virgin Galactic, bilet tarifesini duyurdu

İngiltere’de 2004 yılında İngiliz teşebbüsçü Sir Richard Branson tarafından kurulan ve uzaya ticari seferler düzenlemeyi amaçlayan Virgin ...


İngiltere’de 2004 yılında İngiliz teşebbüsçü Sir Richard Branson tarafından kurulan ve uzaya ticari seferler düzenlemeyi amaçlayan Virgin Galactic, uzaya turist götürmek için çalışmalar yapıyor.

Bu kapsamda geliştirilen VSS Unity isimli uzay aracı, geçtiğimiz aylarda birçok test kademesinden geçerek hazır hale getirilmişti.

Temmuz ayında şirketin kurucusu Richard Branson’ın da iştirakiyle uzaya seyahat yapan Virgin Galactic, uzaya gitmek isteyenler için bilet tarifesini açıkladı.

ÜÇ FARKLI BİLET VAR

Yapılan açıklamada, uzay turistlerine”üç farklı bilet opsiyonu sunulacağı belirtildi. Yolculara tek koltuk, çoklu koltuk ya da uçuştaki bütün koltukları satın alma seçeneği sunulacak.

Koltuk fiyatlarının 45 bin dolardan başladığı belirtilirken, bir sonraki uçuşun eylül ayının sonunda yapılacağı kaydedildi.

Virgin Galactic, 6 kişilik bir yörünge altı aracı olarak tasarlanan VSS Unity’yi uzay turizmi seferlerinde kullanmaya kararlı.

Yetkililer, uzaya gitmek isteyen şahıslara astronot eğitimi verileceğini söz ederken, uzaya düzenlenecek ticari uçuşlar açıldığında, koltukların büsbütün satılacağı belirtiliyor.

Virgin Galactic’in uzay gemileriyle uzaya çıkacak turistler, yaklaşık 110 kilometrelik yükseklikten Dünya’yı izleme fırsatı yakalayacak.

Turistlerin yer çekimsiz ortamda 6 dakika geçirdikten sonra Dünya’ya geri dönmesi planlanıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir