Vali’nin paylaşımına cevap: Admin hesapları karıştırdı

Lokal gazetenin haberinde, Gaziantep'te devam eden devlet yatırımlarının takibi ve yapılması gerekenler için AKP Gaziantep Milletvekilleri yerine ...


Lokal gazetenin haberinde, Gaziantep’te devam eden devlet yatırımlarının takibi ve yapılması gerekenler için AKP Gaziantep Milletvekilleri yerine, Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin’in mesai harcadığı ileri sürülerek, milletvekillerinin kent sıkıntılarından uzak kaldığı tezlerinin son devirde arttığı savunuldu.

Haberin devamında ise şu görüşler belirtildi: “Gaziantep için projelerin hızlandırılması için Vali Davut Gül ve Lider Şahin’in son aylarda daha aktif olduğu ortaya çıktı. Ak Parti milletvekillerinin kente  yapılan yahut yapılacak olan çalışma ve projelerde etkisiz olmaları parti kulislerinde uzun müddet konuşuluyor. Ak Parti Vilayet Lideri Eyüp Özkeçeci’nin yaşanan süreç karşısında çaresiz kaldığı ve milletvekilleri üzerinde etkisiz kaldığı ise bir öteki sav.

Gaziantep’te son periyotta en çok tartışılan Kent Hastanesi’nin tamamlanamamasında kentin milletvekillerinin etkisizliği konuşuluyor. Hastane projesinin tamamlanamaması nedeniyle Ak Partili takımlar, kentte ağır tenkide maruz kalıyorlar.”

VALİ GÜL MİLLETVEKİLLERİNİ SAVUNDU

Haber  ilgili olarak AKP Gaziantep milletvekillerinden rastgele bir açıklama gelmedi fakat Gaziantep Valisi Davut Gül, şahsî toplumsal medya hesabından “Bugün bir gazetemizde milletvekillerimize yönelik haksız bir tenkit var. İlettiğimiz bütün sıkıntıları Gaziantep milletvekillerimizin tamamı sahipleniyor, takip ediyor.  Vilayetimize kazandırılan her yapıtta, Adalet Bakanımızın ve milletvekillerimizin büyük katkısı var” iletisini yayınladı. Haberdeki gayelerden birisi olan ve milletvekilleri üzerinde etkisizliği ileri sürülen AKP Gaziantep Vilayet Lideri Mehmet Eyyüp  Özkeçeci ise, toplumsal medya hesabından  “Bugün lokal bir gazetede yapılan mesnetsiz haberi kınayarak tekzip ediyorum. Husus; Gaziantep’e hizmet olunca akan sular durur” bildirisini yayınladı.

CHP VİLAYET LİDERİ: ADMİN HESAPLARI KARIŞTIRDI

Vali Davut Gül’ün milletvekillerine sahip çıkan bu bildirisine CHP Gaziantep Vilayet Başkanı  Mehmet Neşet Uçar da yeniden toplumsal medya hesabından cevap verdi. Uçar bildirisinde, “Admin tekrar hesapları karıştırdı, AKP Vilayet Lideri hesabından atacağı twiti Vali Bey’in hesabından attı” dedi.

Şahinbey Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Uğur Kalkan ise Vali Gül’ün iletisinin altına, AKP Gaziantep Vilayet Lideri Ahmet Uzer’in hafif raylı sistem deneme sürüşü sırasında tramvayı seyreden yurttaşlar için yaptığı “Şeyin trene baktığı üzere bakıyorlar” benzetmesine atıf yaparak, “Sizin valiliğiniz döneminde  AKP milletvekili tarafından vatandaşlarımıza yönelik ‘Şeyin Trene baktığı üzere bakıyorlar’ denilmiş, bu bahiste bir açıklamanız olmamıştı galiba. Yoksa bizler mi yanlış hatırlıyoruz? Bırakın da haklı olup olmadığına vatandaşlarımız karar versin” yorumunu yaptı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir