Van Gölü kıyısında yaptığı antrenmanlarla 1 ayda 3 şampiyonluk kazandı

Van'ın Erciş ilçesinde 12. sınıf öğrencisi olan 17 yaşındaki Kadir Ünal, antrenörü İzzet Batmaz'ın yeteneğini keşfetmesiyle 5 yıl evvel ...


Van’ın Erciş ilçesinde 12. sınıf öğrencisi olan 17 yaşındaki Kadir Ünal, antrenörü İzzet Batmaz’ın yeteneğini keşfetmesiyle 5 yıl evvel atletizmle ilgilenmeye başladı.

Hocasının nezaretinde Van Gölü kıyısındaki kumsallarda, gölde ve yüksek rakımlı bölgelerde idman yapan Ünal, kısa müddette kendini geliştirerek başarılı dereceler elde etti.

Katıldığı yarışlarda gösterdiği performansla ailesinin ve antrenörünün gururu olan Ünal, 28-29 Temmuz’da Ankara’da ve 18-19 Ağustos’ta Mersin’de yapılan Atletizmde Olimpik Deneme Yarışları’nda 3 defa birinci olarak muvaffakiyetini sürdürdü.

”ÜLKEMİN BAYRAĞINI DALGALANDIRMAK İSTİYORUM”

Genç atlet Kadir Ünal, antrenörü sayesinde tanıştığı atletizmde en başarılı atletlerden biri olmak için elinden geleni yaptığını söyledi.

Şu ana kadar kıymetli dereceler elde ettiğini anlatan Ünal, “Bu başarımdaki en büyük hisse, beni daima destekleyen aileme ve hocama ilişkin. Hocamın nezaretinde Van Gölü kıyılarındaki kumluk alanlarda, suyun içinde daima idman yaptım. Doruklara tırmandım. Kendimi geliştirerek yarışlara katıldım ve Ankara’da 3 bin metrede, Mersin’de ise 3 bin ve 1500 metre kategorilerinde birinci oldum.

diye konuştu.

”ÇOK BAŞARILI BİR SPORCU”

Atletizm Ulusal Ekibi antrenörlerinden İzzet Batmaz, 30 yıllık mesleğinde milletlerarası alanda muvaffakiyet kazanan birçok sportmen yetiştirdiğini, Kadir Ünal’ın da bunlardan biri olacağını belirtti.

Daima idman yaparak atletinin kondisyonunu artırdıklarını aktaran Batmaz, şöyle konuştu:

“Kadir üzere gençlerimizi ne kadar çok sokaktan alıp spora yönlendirirsek, ülkemiz için o kadar hoş bir şey yapmış oluruz. Bu nedenle tüm gençlerimizi spor yapmaya davet ediyorum. Kadir onlar için hoş bir örnek. Kısa müddette değerli başarılara imza attı.

Ankara’da ve Mersin’de 3 kere birinci olarak göğsümüzü kabarttı. Onu ulusal kadroya kazandırarak ülkemizin başarılı atletleri ortasına yükselteceğiz. Ülkemizi milletlerarası yarışlarda muvaffakiyetle temsil etmesi için elimizden geleni yapacağız.”


”KADİR ÜZERE YETENEKLİ GENÇLERİMİZİN AİLELERİNİ İKNA ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Batmaz, atlete büyük kulüplerden teklif geldiğini ve onun için en yeterli olanı kabul edeceklerini lisana getirirken, “Kadir üzere yetenekli çok gencimiz var ve onlara ulaşmaya çalışıyoruz. Bazen konutlara gidip ailelerini ikna etmeye çalışıyoruz.” diyerek kelamlarını tamamladı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir