Vitor Pereira: Sahada çok iyi iki karakter gördüm

UEFA Avrupa Ligi play-off çeşidi birinci maçında Fenerbahçe konutunda HJK Helsinki’yi 1-0 mağlup etti. Maçın akabinde basın toplantısında ...


UEFA Avrupa Ligi play-off çeşidi birinci maçında Fenerbahçe konutunda HJK Helsinki’yi 1-0 mağlup etti.

Maçın akabinde basın toplantısında açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Vitor Pereira, basın toplantısına genç futbolcular Arda Güler ve Muhammed Gümüşkaya ile geldi.

“SAHADA ÇOK GÜZEL İKİ KARAKTER GÖRDÜM”

Toplantıda gururlu olduğunu tabir eden Portekizli teknik adam, ”Tabi ki çok gururluyum bugün hakikaten alanda çok düzgün iki karakter gördüm. Sıkıntı olmayan bir maçtı genç oyuncularımız çok kaliteli bir oyun sergilediler. Böylesine bir maçta sorunsuz oynadılar deneyimli oyuncuların ortasında. Tecrübelilerde çok güzeldi. Hafta boyunca nitekim çok çalıştılar kendilerine inanıyorlar. Muhammed çok kaliteli bir gol attı. Nitekim çok memnunum. Onlar genç oldukları için değil kaliteli ve karakterli oldukları için oynadılar” dedi.

“TÜRK FUTBOLU İÇİN DEĞERLİ OYUNCU OLACAKLAR”

Bugün alanda yer alan genç futbolcular Muhammed Gümüşkaya ve Arda Güler ile ilgili konuşan Pereira, tabirlerini kullandı.

“YOLUN YARISINDAYIZ”

HJK Helsinki’nin oyun planına ve kendi sistemlerine değinen Portekizli teknik adam, ”Böylesine kapalı kompakt oynayan gruplara karşı oynamak kolay değil. Sabırlı olmanız gerekiyor boşlukları bulmak için. Devre ortasında bu boşlukları bulabilmek için neler yapmamız gerektiğini anlattık ve ikinci yarı bunun yansımalarını gördük. Bana kupalar kazandıran çok maç oynadık lakin bu maçında benim hayatımda özel bir yeri olacak. Birinci maç bitti yolun yarısındayız. 1-0’lık skor Finlandiya’da daha çok çalışmamız manasına gelecek. Oyuncuların alanda koyduğu karakterden çok mutluyum. Deneyimlilerin performansı ve gençlerin karakterinden mutluyum. Taraftarla gurur duyuyorum. Topluluk grup ve taraftar olarak çok hoş bir ruh ortaya koydular zorlukların üstesinden gelebilmek için. Dönemin başı çok sakatlık yaşadık. Bu da elimizdeki opsiyonları azalttı. Ekip ruhu ve taraftarların kattığı ruhla bunların üstesinden gelmeyi becerebildik. Taraftarlarımız bize çok yardımcı oldular. Bugün ortaya koyulan ruh ve bu kadar zorlukla karşılaşırsa karşılarsın karakter göstermenin alana yansımasıydı” halinde konuştu.

Son olarak Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Pereira, sakatlanarak oyundan çıkan İrfan Can Kahveci ve Filip Novak’ın sıhhat durumlarının yarın çekilecek MR sonrasında netleşeceğini belirtti.

“ÇOK MUTLUYUM”

Fenerbahçe’nin galibiyet golünü atan 20 yaşındaki futbolcu Muhammed Gümüşkaya, ”Ben Fenerbahçe’de doğdum. Benim hayallerim burada yıllarca forma giymek. Bugün gol atmak bana nasip oldu, çok memnunum. Bunu ekip arkadaşlarım ailem ve arkadaşlarımla paylaşacağım. Yarın, bugün attığım gol benim için burada kalacak ve daha fazla çalışmaya devam edeceğim. Kendimi geliştirmek zorundayım. Bugün bugünde kaldı, yarın yeni bir gün, yeni maçlar ve amaçlar başlıyor” tabirlerini kullandı.

“ÇOCUKLUKTAN BERİ TOPUN BAŞINA GEÇMEK İSTİYORDUM”

Fenerbahçe formasıyla Avrupa maçında alana çıkan 16 yaşındaki Arda Güler, ”Hocama çok teşekkür ederim baht verdiği için. Beni yetiştiren aileme ve Fenerbahçe taraftarına teşekkür ederim. Çocukluktan beri o frikikte o topun başına geçmek istiyordum. Geçtim lakin olmadı. Büyüdükçe küçülmemiz lazım ve altyapıda kardeşlerimiz bizim üzere alana çıksın. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir