Vladimir Putin: Doğa felaketleri, eşi benzeri görülmemiş boyutta

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, iklim değişikliğine ait değerlendirmede bulundu. Putin, ülkenin doğusundaki Sibirya bölgesinde yüzbinlerce ...


Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, iklim değişikliğine ait değerlendirmede bulundu.

Putin, ülkenin doğusundaki Sibirya bölgesinde yüzbinlerce hektar alanı etkilemeye devam eden orman yangınlarına ait yetkililerle video-konferans tekniğiyle toplantı yaptı.

ZİYANLARIN TESPİTİ KONUSU

Yangınların verdiği ziyana ait değerlendirmelerin süratlice yapılması gerektiğini vurgulayan Putin, “Konutları ve toplumsal açıdan değerli tesisleri restore etmek için ilgili planların süratlice onaylanması gerekmektedir.” diye konuştu.

“BİR AYDA YAĞMASI BEKLENEN YAĞMUR…”

Ülkede son periyotta artan tabiat felaketlerine dikkati çeken Putin, şunları belirtti:

“Rusya’nın birtakım bölgelerindeki tabiat felaketleri eşi gibisi görülmemiş boyutta. Güneyde bir ayda yağması beklenen toplam yağmur birkaç saat içerisinde yağabiliyor. Doğuda ise kuraklık, kuvvetli ve ani rüzgarlar arttı. Gelecek için iklim hususuyla sistematik bir halde uğraş edilmesi gerekiyor.”


3 MİLYON HEKTAR ALAN KÜLE DÖNDÜ

Rusya’nın Sibirya bölgesinde temmuzda başlayan yangınlarda bugüne kadar yaklaşık 3 milyon hektar ormanlık alan küle dönmüş, yetkililer bölgede acil durum ilan etmişti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir