Volkan Bozkır: Afgan halkının desteğe ihtiyacı var

Birleşmiş Milletler 75. Genel Konsey Lideri Volkan Bozkır, Afganistan'daki son gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. "ALARM VERİCİ ...


Birleşmiş Milletler 75. Genel Konsey Lideri Volkan Bozkır, Afganistan’daki son gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

“ALARM VERİCİ”

Volkan Bozkır, Afganistan’daki duruma ait yaptığı açıklamada, başşehir Kabil’de havalimanına yönelik bombalı atakların ‘‘alarm verici” olduğunu, bu berbat ve kabul edilemez gelişmenin tahliye gayretlerini daha da karmaşık hale getireceğini belirtti.

Şiddet, terör tehdidi, istikrarsız güvenlik durumu ile artan sivil kayıplarının Afgan liderliğindeki kalıcı barış ve istikrarı tehlikeye attığına dikkati çeken Bozkır, her etnik ve siyasi kümeden Afgan liderliğine, Afgan halkının ve bölgenin barış, güvenlik ve refahı için bir ortaya gelme fırsatını kaçırmaması daveti yaptı.

“AFGAN HALKININ TAKVİYEYE GEREKSİNİMİ VAR”

Afgan halkının, bilhassa de bayan ve çocukların hak ve özgürlüklerinin korunmasına öncelik verilmesi gerektiğini vurgulayan Bozkır, bunun sürdürülebilir barış ve kapsayıcı kalkınmanın olmazsa olmaz şartı olduğunu kaydetti.

BM’nin bu kritik devirde Afgan halkına yardım konusunda öncülük etmesi gerektiğini belirten Bozkır, “Afgan halkı memleketler arası toplumun dayanağına her zamankinden daha fazla muhtaçlık duyuyor.” tabirini kullandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir