Yalnızlığınızı eleştiren biriyle baş etmenin 7 yolu

İşyerinde ileri seviyede başarılara sahip birçok bayan bekar bir hayat sürüyor. Hayat arkadaşlarını bulamadıkları için ise, kendilerini suçlamaya ...


İşyerinde ileri seviyede başarılara sahip birçok bayan bekar bir hayat sürüyor. Hayat arkadaşlarını bulamadıkları için ise, kendilerini suçlamaya eğilimlidirler ve utancın onları bunaltmasına müsaade verirler. Neden hala bekar ve bencil oldukları, kalıcı bir nizam kuramadıkları ile ilgili soruları duymaya alışmaya başlarlar. Bu soruları görmezden gelmek şahane olurdu, ancak birebir vakitte reaksiyon vermek ve insanlara size ne yapacağınızı söyleyemeyeceklerini bildirmek daha düzgün olurdu. İşte, uygar durumunuzla sizi utandırmaya çalışanları susturmanın yolları…

1. SORUYU ÖBÜR TARAFA ÇEVİRİN

Bir aile üyesi, flört durumunuz hakkında size baskı yapıyorsa, savunmaya geçmenize gerek yoktur. Olayların olumlu tarafında kalın ve mevzuyu şu anda sizi çok keyifli eden bir şeyle değiştirin. İşiniz mükemmel gidiyor yahut arkadaş etrafınız hayatınızın merkezinde olabilir. Bu yüzden size keyif veren şeylerden bahsedin ve olumsuz yorumlara daha fazla aksilikle karşılık vermekten kaçının.

2. DÜŞÜNME BİÇİMİNİZİ SAVUNMAYIN

Seçimleriniz hakkında mazeretler yaratmak, derinlerde, söylediğiniz kadar memnun olmadığınız manasına gelebilir. Lakin, beşerler bazen sizi utandıran, sizi güvensizlikle dolduran ve sizi savunmacı bir hale sokabilir. Bunu yapmak yerine sakinliğinizi koruyabilir ve bakış açınızı açıklayabilirsiniz. Artık, seçimlerinizi kimseye detaylı olarak açıklamanıza gerek yok, yalnızca onlara inançlarınızın bir özetini verin.

3. KISKANÇ OLUP OLMADIKLARINI SORUN

Yalnızca bekar insanların memnun çiftleri kıskanabileceğine dair bir yanlış manaya var. Fakat, tüm çiftler birlikteliklerinden keyifli değildir ve bekar durumunuzu kıskanabilirler. Tahminen de bekarken zevk alabileceğiniz şeyler için saf kıskançlıktan sizi makus hissettirmek için biraz uğraş harcıyorlar. Bu türlü bir şeyden şüpheleniyorsanız, kıskançlıkları konusunda açık kelamlı davranarak onları çabucak harekete geçirebilirsiniz.

4. DİKKATLERİNİ GARİP BİR SORUYA YÖNELTİN

5. YALNIZCA ALAYCI OLUN VE LATİFE YAPIN

Soğukkanlılığınızı kaybetmek ve kaba olmak yerine, muhtemelen hazırlıksız yakalanacak alaycı bir yanıt verebilirsiniz. Tek yapmak istedikleri sizi sıkıntı durumda bırakmak fakat sisz karşılık vermenin şahane bir yolunu bulabilirsiniz. Onlara nasıl bir düğün için kâfi paranızın olmadığını ya da kimsenin o süperliğe ulaşamayacak kadar mükemmel olmadığını anlatabilirsiniz. Çok meraklı ve açıkça berbat niyetli biriyle alay etmekten korkmayın.

6. MEMNUN OLMAK İÇİN DİĞERİNE GEREKSİNİMİNİZ OLMADIĞINI BELİRTİN

Hayatınıza memnunluğu dahil etmek için evliliği beklemeyin. Beşerler, boşlukları doldurmak isteyen yarımlar değil, dolu varlıklar olmalıdır. Bunu fark edersen, bekar seni utandıran birine bunu açıklayabilirsin. Gerçek kişi gelirse partner istemediğiniz manasına gelmez lakin onların hayatınıza mana katmasını da beklemiyorsunuz.

7. KENDİNİZE ODAKLANDIĞINIZI SÖYLEYİN

Sizi utandıran beşerler, zihinsel ve duygusal sıhhatinize tam olarak dikkat etmezler. Evvelki bağlantınızın size nasıl ziyan verdiğini ve iyileşmeniz gereken yaralar bıraktığını bilmiyor olabilirler. Ne olduğunu ve seni nasıl incittiğini açıklamak üzere bir sorumluluğun yok fakat yalnızca kendine odaklanman gerektiğini söyleyebilirsin. Pek çok insan akıl sıhhati hakkında konuşmaktan çekiniyor ve bunu bahis ettiğinizde muhtemelen mevzuyu bırakacaklardır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir