Yangın söndürmek için yola çıkan Komünist Lider ve gönüllülere polis mahzuru

Tunceli’nin Hozat ilçesinde evvelki gün akşam saatlerinden itibaren başlayan orman yangını nedeniyle çeşitli kurumlar yardım davet yapmış ...


Tunceli’nin Hozat ilçesinde evvelki gün akşam saatlerinden itibaren başlayan orman yangını nedeniyle çeşitli kurumlar yardım davet yapmış, Tunceli Belediye Lideri Fatih Mehmet Maçoğlu ve gönüllüler bu sabah yangının söndürülmesi için gruplara yardım için yola çıkmışlardır. Hozat ilçesi girişinde polis tarafından durdurulan Maçoğlu ve istekli vatandaşların ‘özel güvenlik bölgesi’ olduğu  gerekçesiyle yangın bölgesine gitmelerine müsaade verilmedi.

“ORMANLARIMIZ YANIYOR SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINA KATILMAYA HAKKIMIZ VAR”

Polisler tarafından araçları durdurulan ve bölgeye gidilmesi müsaade verilmeyen Fatih Mehmet Maçoğlu, şunları söyledi:

* Biz isterdik ki oraya müdahale edilseydi o yangın durdurulsaydı. Üç gün sonra biz buraya geliyoruz.  Biz de oradaki kamu çalışanları arkadaşlarımıza dayanak vereceğiz. Biz de kamu çalışanıyız.

* Biz şimdiye kadar onlarca yangına müdahale ettik, davet yaptığımızda tekrar bu beşerler geldi. Bu arkadaşlarımızın buradaki yangınları söndürmede deneyimi tahminen de şu anda gönderdiğiniz kamu kurumunda çalışanların deneyimi o kadar değildir.

* Bu müdahalede daima muvaffakiyetle sonuçlandı. Bu özel güvenlik bölgesiyle alakalı bir durum değil. Arama noktaları kentte lakin buraya geliniyor ve burada kente sokmama çalışması yapılıyor. Bu türlü bir usul olmaz.

* İçişleri Bakanlığı’ndan Tarım ve Orman Bakanlığı’na kadar herkes tüm insanlara davet yapıyor. Siz davetlerimizi dinlediniz mi? kesinlikle davetlerimizi dinlemişsinizdir.

* O davetten sonra bu arkadaşlarımız geldi. Belediyenin daveti sonrası bu beşerler geldi. Burada yaşayan herkesin buraya katılma hakkı var” diyerek duruma reaksiyon gösterdi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir