Yangında hayatını kaybeden orman işçisi Erdal Tovka toprağa verildi

Manavgat’ta geçtiğimiz cuma günü Güğlen Dağı’nda başlayan orman yangını, rüzgarın tesiriyle kısa müddette Gebece Mahallesi’ne yöneldi. Mahalle ...


Manavgat’ta geçtiğimiz cuma günü Güğlen Dağı’nda başlayan orman yangını, rüzgarın tesiriyle kısa müddette Gebece Mahallesi’ne yöneldi.

Mahalle duman altında kalırken, Güğlen Dağı’na giden Erdal Tovka ve Yaşar Cinbaş alevlerin ortasında kaldı. İki personele ulaşılamayınca AKUT tarafından arama çalışmaları başlatıldı. Dün ise iki orman çalışanının Beloluk mevkiinde yanan arazözde cansız vücutlarına ulaşıldı.

Yapılan otopsinin akabinde Tovka’nın cenazesi birinci olarak baba ocağı Tırmanlar Mahallesi’ne getirildi. Mahalle meydanında yapılan cenaze merasimine Tovka’nın babası Halil, annesi Gülsüm, çocukları Emrehan ve Egemen’in yanı sıra Orman Bölge Müdürlüğü’nden mesai arkadaşları, akrabaları ve yakınları katıldı.

Namaz sırasında Tovka’nın babası ve çocuklarının gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Namazın akabinde acılı anne Gülsüm Tovka da oğlunun tabutuna sarıldı.

Oğluyla son olarak telefonda konuştuklarını belirten Halil Tovka, “Telefon açmıştım. Yangında olduğunu söyleyerek, ‘Ben sonra arayacağım’ dedi. Sorna bana döndüğünde annesini sorup selam söylememi istedi. Bir daha da görüşemedim” dedi. Anne Gülsüm Tovka ise oğlunu Kurban Bayramı’nda gördüğünü belirtti.

Tırmanlar Mahallesi’ndeki merasimin akabinde cenaze Bergama Mezarlıkbaşı Camii’ne getirildi. Buradaki merasime Tovka’nın ailesi ve yakınlarının yanı sıra İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Vilayet Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Vilayet Jandarma Komuranı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, AKP Genel Lider Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AKP İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Büyükşehir Belediye Lider Vekili Mustafa Özuslu, Bergama Beldiye Lideri Hakan Koştu ve vatandaşlar katıldı.

Buradaki merasimde gözyaşlarına hakim olamayan Hâkim Tovka’yı Vali Köşger ve Hamza Dağ teselli etti. Kılınan namazın akabinde Tovka’nın cenazesi Bergama Kent Mezarlığı’nda toprağa verildi. Evli ve iki çocuk babası olan Tovka’nın, 2012 yılında bu yana Bergama Orman İşletme Şefliği’nde vazife yaptığı belirtildi. DHA


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir