Yunanistan Başbakanı Miçotakis: Göç cephesinde önemli tahriklerin yaşandığı bir dönemden geçiyoruz

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, göç konusunda gazetecilere çarpıcı açıklamalarda bulundu. Afganistan'daki son gelişmelerle kontaklı ...


Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, göç konusunda gazetecilere çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Afganistan’daki son gelişmelerle kontaklı olarak yeni toplu göç akınlarının kelam konusu olduğuna işaret eden Miçotakis, Yunanistan’ın bu mevzuda yaptıklarıyla “görevini yerine getirdiğini” savundu.

“GÖÇ CEPHESİNDE KIYMETLİ TAHRİKLER YAŞANIYOR”

Miçotakis, “Göç cephesinde değerli tahriklerin yaşandığı bir devirden geçiyoruz. İnanıyorum ki, insan haklarına büsbütün saygılı olarak Yunanistan’ın, birebir vakitte Avrupa’nın da olan sonlarını koruyarak misyonumuzu yaptığımıza inanıyorum. Geçmişte misal toplu göç akını teşebbüsünü geri çevirdik, gelecekte de birebir politikayı sürdüreceğiz.” dedi.

AB’NİN YARDIMCI OLMASINI İSTEDİ

Avrupa’nın yeni göç akınlarıyla karşı karşıya kalmaması için Afganistan’a yakın ülkelerin Avrupa Birliği tarafından desteklenmesi davetinde bulunan Miçotakis, “Özellikle göç akınlarıyla ilgili olarak AB’nin Afganistan’a yakın ülkeleri desteklemesi Avrupa’ya ek göç akınları olmayacağını garanti altına almamız açısından kıymetli.” sözlerini kullandı.

“GÖÇLERİN KISITLANMASI BİZİM VE TÜRKİYE’NİN YARARINA”

Miçotakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği telefon konuşmasına değinerek, “Göç akınlarının kısıtlanmasının Türkiye ve Yunanistan’ın yararına” olduğunu söyledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir