Yunanistan’da orman yangınlarına yenileri eklendi

Yunanistan'da devam eden orman yangınlarının akabinde yeni noktalar da alevlere teslim oldu. Başşehir Atina yakınlarındaki Aharnes belediyesine ...


Yunanistan’da devam eden orman yangınlarının akabinde yeni noktalar da alevlere teslim oldu.

Başşehir Atina yakınlarındaki Aharnes belediyesine bağlı Varipombi bölgesinde ormanlık alanda çıkan yangın yerleşim ünitelerini tehdit ediyor.

YERLEŞİM YERLERİ TAHLİYE EDİLDİ

Öğlenden sonra çıkan ve kısa müddette etrafa yayılarak üç farklı noktada ağırlaşan yangın nedeniyle Varipombi ve Adames yerleşim üniteleri önlem maksatlı boşaltıldı, bölgedeki çocukların bulunduğu bir tatil kampı tahliye edildi.

HAVADAN VE KARADAN MÜDAHALE

Yunan İtfaiye Teşkilatı yetkilileri, söndürme çalışmalarının 3 farklı noktada ağırlaştığını, yangına 350 itfaiye işçisi, 70 araç, 5 helikopter ve 5 uçakla müdahale edildiğini aktardı.

Yunan basınındaki haberlerde, Avrupa Acil Davet Merkezi’nden (112) bölgedeki vatandaşların telefonlarına, “alevlerin neden olduğu kıvılcımlardan etkilenmemek için meskenlerinin kapı, pencere ve bacalarını güzelce kapatmaları ve bir an evvel kuzeye hakikat uzaklaşmalarını” yazan bildiriler gönderildiği belirtildi.

ARKA ARDA PATLAMALAR

Yangın bölgesinde arka arda patlamaların meydana geldiği aktarılan haberlerde, ağır duman sebebiyle Atina-Lamia oto bandının trafiğe kapatıldığı bilgisi paylaşıldı.

Bölgedeki yüksek güç çizgilerinin ziyan görmesi sebebiyle de Atina’nın birtakım yerlerinde elektrik kesintileri olduğu, trafik ışıklarının yanmaması nedeniyle trafikte kaos yaşandığı tabir edildi.

RÜZGARIN TESİRİYLE YAYILIYOR

Aharnes Belediye Lideri Spiros Vrettos, alevlerin Varipombi yerleşim ünitesine ulaştığını, kimi konutların yandığını belirterek, acil yardım davetinde bulundu. Öte yandan Eğriboz Yarımadası, Messinia, Lakoniya ve İstanköy Adası’nda da orman yangınları çıktığı bildirildi.

Takımların müdahalesine karşın rüzgarların tesiriyle tekrar alevlenen yangınları söndürme çalışmaları karadan ve havadan devam ediyor. Messinia’da alevlerin yerleşim ünitelerine yaklaşması üzerine vatandaşlar bölgeyi terk etmeye başladı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir