Yunanistan’da yangın yeniden başladı

Dünyanın çeşitli yerlerinde başlayan orman yangınları ülkelerin, yeşil alanlarını küle çeviriyor. Günlerdir yangınlarla uğraş eden Yunanistan ...


Dünyanın çeşitli yerlerinde başlayan orman yangınları ülkelerin, yeşil alanlarını küle çeviriyor.

Günlerdir yangınlarla uğraş eden Yunanistan birebir vakitte son yılın en sıcak havasını yaşayarak, alevlerle gayret etmekte zorlanıyor.

Başşehir Atina’nın kuzeyinde devam eden orman yangınları rüzgarın tesiri ile yine alevlenirken, birçok bölgede tahliye buyruğu verildi.

KASABALAR VE KÖYLER BOŞALTILIYOR

Salı gününden bu yana ülke genelinde 150’den fazla orman yangını çıktı. Yangınlarda onlarca mesken, işyeri ve binlerce dönümlük ormanlık alan kül olurken, düzinelerce kasaba ve köy tahliye edildi.

Atina’nın kuzey bölümlerinde rüzgarların tesiri ile dün denetim altına alınan orman yangınları yine alevlenirken, yetkililer Afidnes, Kryoneri, Kokkinovrahos ve Ippokrateios Politeia banliyölerinin yanı sıra yakınlardaki Malakasa göçmen kabul merkezindeki sığınmacıların tahliyesini istedi.

ÇOK YANGIN UYARISI VERİLDİ

Alevlerin ormanlık alandan yerleşim ünitelerinin olduğu bölgelere hakikat süratle yayıldığı kaydedilirken, yangına çok sayıda itfaiye takımı ile 10 helikopter ve 7 uçağın müdahale ettiği aktarıldı.

Sivil Müdafaa Kurumu tarafından yapılan açıklamada, ülkenin yarısı için yarın “aşırı yangın uyarısı” yayınlandı. Lokal kuruluşlar ise, devam eden orman yangınları nedeniyle başşehir bölgesinde planlı elektrik kesintileri olabileceğini bildirdi. Atina ve bölgedeki tüm park ve açık alanların ise tedbir emelli kapatılması emredildi.

Yunanistan Maliye Bakanlığı ise, yangınlar nedeniyle eşyalarını kaybeden bireylere 6 bin euroya kadar acil ödeme yapılacağını duyurarak, daha fazla tedbir alınacağını belirtti.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir