Yurt içinde gözler GSYH ve TÜFE verilerinde

Global piyasalar hareketli geçerken, yurt içinde de önümüzdeki hafta bilgi gündemi çok ağır. BEKLENTİ BÜYÜMENİN DE ENFASYONUN DA ARTACAĞI ...


Global piyasalar hareketli geçerken, yurt içinde de önümüzdeki hafta bilgi gündemi çok ağır.

BEKLENTİ BÜYÜMENİN DE ENFASYONUN DA ARTACAĞI İSTİKAMETİNDE

AA Finans’ın beklenti anketlerine katılan ekonomistler, 2. çeyrekte GSYH’nin yüzde 21,8 büyümesini beklerken, ağustos ayında TÜFE’nin yüzde 0,72 artacağını öngörüyor.

BORSA İSTANBUL’DAKİ SEYİR ÜST TARAFLI

Analistler, BIST 100 endeksinde 1.440 düzeyinin teknik açıdan kıymetli dayanak olduğunu aktararak, endeksin bu düzey üzerinde tutunmayı başardığını, bu durumun da üst taraflı trend açısından değer arz ettiğini bildirdi. BIST 100 endeksi haftayı yüzde 0,94 artışla 1.458,23 puandan tamamladı.

DOLAR/TL, HAFTALIK BAZDA YÜZDE 2,46 BEDEL KAYBETTİ

Doların birçok para ünitesine karşı paha kaybettiği haftada dolar/TL, haftalık bazda yüzde 2,46 bedel kaybıyla 8,3546’ya geriledi.

PİYASALAR PAZARTESİ GÜNÜ KAPALI

Gelecek hafta yurt içinde, salı dış ticaret istikrarı, çarşamba büyüme ve imalat sanayi PMI ve cuma günü TÜFE ve ÜFE bilgileri takip edilecek. Piyasalar pazartesi günü 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle kapalı olacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir