Zammı ‘kabul edilemez’ bulan KESK, bir günlüğüne hizmet üretmeme kararı aldı

Kamu İşçileri Sendikaları Konfedarasyonu Eş Genel Lideri Mehmet Bozgeyik, hükümetin açıkladığı memur artırımlarını kabul etmediklerini belirterek ...


Kamu İşçileri Sendikaları Konfedarasyonu Eş Genel Lideri Mehmet Bozgeyik, hükümetin açıkladığı memur artırımlarını kabul etmediklerini belirterek, tüm kamu işçilerini bir günlüğüne hizmet üretmemeye çağırdı.

“20 MİLYONA SEFALET, YOKSULLUK, GÜVENCESİZLİK YARATACAK”

Bozgeyik, “3600 ek gösterge ve kontratlı işçinin durumu başta olmak üzere, çıkmaz ayın son çarşambasına bırakılan bir vaat, temenni metinde yer almıştır. KESK olarak 20 milyonluk devasa bir kitleye sefalet, yoksulluk, güvencesizlik yaratan bu kelamda mutabakat metnini kabul etmediğimizi açıklıyoruz. Yıllardır yaşanan kayıplar, biriken meseleler, bu yıl konfederasyonların tekliflerine daha fazla yansımıştır. Bu yıl konfederasyonların maaş artışı talepleri başta olmak üzere pek çok talebi birinci kez bu kadar birbirine yakınlaşmıştır. Lakin bugün imza altına alınan mutabakat taleplerinde ortaklaşmadan daha kıymetli olanın, bu talepler için uğraşta ortaklaşmak olduğu açık bir halde ortaya çıkmıştır” diye konuştu.

CUMA GÜNÜ İŞ BIRAKACAKLAR

Bozgeyik, “Tüm kamu işçilerini, kendilerine dayatılan sefalet, yoksulluk ve güvencesizlik mutabakatına karşı reaksiyonlarına göstermek üzere hizmet üretiminden gelen gücümüzü kullanmaya, 27 Ağustos Cuma günü bir günlük hizmet üretmeme hareketine katılmaya davet ettiğimizi buradan açıklamış oluyoruz” diyerek davette bulundu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir